Filtrovat produkty
Skrýt filtr

Cena
0 Kč
2132 Kč

Střešní fólie a membrány

Střešní fólie a membrány jsou speciální materiály používané v střešním systému k ochraně budovy před vlhkostí a vodou. Tyto materiály poskytují vodotěsnou bariéru a zabraňují pronikání vlhkosti do stavební konstrukce.

Některé typy střešních fólií a membrán zahrnují:

  1. Parotěsné fólie: Tyto fólie jsou navrženy tak, aby zabraňovaly pronikání vodní páry z interiéru budovy do střešní konstrukce. Parotěsné fólie umožňují odvodnění vodní páry z interiéru a současně brání pronikání vlhkosti z vnějšího prostředí.

  2. Parozábranné fólie: Parozábranné fólie jsou používány k zamezení pronikání vlhkosti z vnějšího prostředí do stavební konstrukce. Tyto fólie jsou umístěny na vnější straně střešní konstrukce a zabraňují pronikání vody z deště nebo sněhu.

  3. Hlavní střešní membrány: Hlavní střešní membrány jsou zpravidla používány u plochých střech a jsou určeny k zajištění vodotěsnosti. Tyto membrány jsou obvykle vyrobeny z elastických materiálů, jako je EPDM (etylen-propylen-dien-monomer) nebo PVC (polyvinylchlorid), a jsou pevně připevněny k střešnímu plášti.

  4. Difúzní membrány: Difúzní membrány jsou navrženy tak, aby propouštěly vodní páru z interiéru budovy ven do vnějšího prostředí, zatímco zabraňují pronikání vlhkosti z vnějšího prostředí do stavební konstrukce. Tyto membrány umožňují stěnám a střešním konstrukcím dýchat a regulovat vlhkost.

Správné použití a instalace střešních fólií a membrán je důležité pro zajištění těsnosti a dlouhodobé ochrany střešního systému. Je také důležité dodržovat výrobcem doporučené postupy pro spojování, utěsnění a připevnění fólií a membrán, aby se zajistila jejich efektivní funkčnost.


Číst více

Řadit podle
Zobrazit