Filtrovat produkty
Skrýt filtr

Cena
0 Kč
569 Kč

Střecha - příslušenství

Střecha je komplexní systém, který zahrnuje nejen samotný kryt střechy, ale také různé doplňky a příslušenství, které slouží k zajištění bezpečnosti, funkčnosti a estetického vzhledu střešního systému. Některá z běžně používaných příslušenství střechy zahrnují:

  1. Okapy a svody: Okapy a svody jsou částí střechy, které slouží k odvodu srážkové vody z povrchu střechy do kanalizace nebo sběrného systému. Okapy zabraňují stékání vody po fasádě budovy a chrání její základy před vlhkostí. Svody pak odvádějí vodu z okapů do sběrných potrubí.

  2. Hřebenové tašky a úžlabí: Hřebenové tašky jsou speciální tašky umístěné na hřebeni střechy, kde se setkávají dvě střešní plochy. Slouží k uzavření a těsnému spojení hřebene. Úžlabí je oblast, kde se setkávají střešní plochy s okapy. Úžlabí zajišťuje pevné a těsné zakrytí této oblasti a zabránění pronikání vody.

  3. Ventilační prvky: Ventilační prvky jsou používány k regulaci proudění vzduchu ve střešním prostoru. Jsou instalovány na střeše nebo v blízkosti komínu a slouží k odvětrávání par a vlhkosti z interiéru budovy. Důkladná ventilace je důležitá pro prevenci kondenzace a hromadění vlhkosti ve střešním prostoru.

  4. Přechodové profily a lemy: Přechodové profily a lemy jsou používány na místech, kde se střešní materiál setkává s jinými povrchy nebo konstrukčními prvky, například při propojení střechy s fasádou, komíny, okny nebo stěnami. Tyto profily a lemy slouží k těsnému a esteticky příjemnému zakrytí a přechodu mezi různými materiály a povrchy.

  5. Sněhové zábrany: Sněhové zábrany jsou instalovány na střechu za účelem zadržení sněhu a zamezení jeho nekontrolovanému skluzu ze střechy. Tyto zábrany zajišťují bezpečnost v okolí budovy a mohou předcházet poškození lidí nebo věcí náhodným pádem sněhu ze střechy.

Správný výběr, instalace a údržba příslušenství střechy jsou důležité pro zajištění funkčnosti, bezpečnosti a dlouhodobé ochrany střešního systému a budovy jako celku.


Číst více

Řadit podle
Zobrazit