Filtrovat produkty
Skrýt filtr

Cena
0 Kč
341 Kč

Oblast hřebene a úžlabí

Oblast hřebene a úžlabí se týká střešní konstrukce a je důležitou součástí správné instalace a údržby střešního systému.

  1. Hřeben: Hřeben je nejvyšší bod střechy, kde se stýkají dvě střešní plochy. Tato oblast je obvykle posílena a je zde často umístěn hřebenový kryt nebo hřebenová lišta. Hřebenový kryt slouží k zakrytí a zpevnění spoje mezi střešními materiály na hřebeni a zabraňuje pronikání vody a vlhkosti.

  2. Úžlabí: Úžlabí je oblast, kde se stýkají střešní plochy s okraji střechy nebo svahem. Je to místo, kde voda odtéká ze střechy. Úžlabí je také posílené a může být zakryto speciálními úžlabními lištami, které chrání před pronikáním vody a zajišťují pevný a esteticky příjemný přechod mezi střešními plochami a okraji.

Správná údržba oblasti hřebene a úžlabí je klíčová pro dlouhou životnost střešního systému a prevenci proti průsakům vody. Pravidelná kontrola, čištění a případná oprava hřebenových krytů a úžlabních lišt je nezbytná, aby byla zajištěna těsnost a ochrana proti vlhkosti.

Kromě toho je také důležité správné provedení instalace hřebenových krytů a úžlabních lišt podle výrobcem doporučených postupů a případně za použití specializovaných stavebních materiálů, jako jsou hřebenové pásky nebo těsnící hmoty.

Celkově je správná údržba a ochrana oblasti hřebene a úžlabí nezbytná pro zajištění těsnosti a dlouhé životnosti střešního systému, a tím i ochranu budovy před povětrnostními vlivy.


Číst více

Řadit podle
Zobrazit